top of page

01

Jaké jsou výhody výrobků Heizomat?
V první řadě je největší výhodou všech výrobků Heizomat více než 30. letá historie rodinné firmy, přes 30000 prodaných výrobků a spokoje-nost zákazníků v celé Evropě. Jedním z nejdůležitějších parametrů je dlouhá á životnost, robustnost a jednoduchost. U kotlů mezi největší výhody patří použití nejkvalitnější oceli a plechů o tloušťce od 6 do 12mm, vyzdívka spalovací komory z žáruvzdorných bloků, automatické čištění pomocí šneků z plných profilů a navařených po celém obvodu, vynášení paliva frézou s patentovanou převodovkou a nosností ve vrstvě paliva více než 10m, plně automatické ovládání a regulace tepelného výkonu od 0 do 100%... Výkonostní rozmezí kotlů od 15 do 990kW, na přání až do 3000kW . U štěpkovačů patřících mezi absolutní špičku v daném segmentu je jednoznačnou výhodou jednoduchá konstrukce, dlouhá životnost, snadná obslužnost a údržba. Nejlepší poměr výkon/spotřeba v porovnání s konkurencí nenechají nikoho na pochybách, jaký štěpkovač si vybrat.
Proč si vybrat Heizomat?

02

Pokud chcete vysoce výkonný kotel nebo štěpkovač s dlouhou životností, které patří mezi absolutní špičku na trhu a pokud myslíte ekologicky a zároveň ekonomicky.
Jaká je účinnost kotlů Heizomat?

03

Účinnost kotlů Heizomat se pohybuje v rozmezí 90-93% a to i v režimu sníženého výkonu. Dále je samozřejmě účinnost závislá na provozních podmínkách a použitém palivu.
Jaká je teplota spalin u kotlů Heizomat?

04

Teplota spalin u kotlů Heizomat se pohybuje v rozmezí 110 - 160 °C
v závislosti na výkonu kotle.

05

Jaké jsou dodací lhůty výrobků Heizomat?
Díky vlastním výrobním závodům v Německu a více než 220 zaměstnan-ců může výrobce rychle reagovat na požadavky zákazníků a většinu produktů dodávat do 6-8týdnů a to včetně těch největších.
Jak zjistím jaký výkon kotle potřebuji?

06

Tepelná ztráta (= potřebný výkon kotle) je uvedena v projektové dokumentaci Vaší nemovitosti nebo Vám ji orientačně spočítáme
po vyplnění našeho formuláře (zde). Vhodné řešení Vám také rádi navrhneme při nezávazné osobní konzultaci.  Díky vysoké efektivnosti kotlů Heizomat lze v mnoha případech použít kotel s menším tepelným výkonem než jaký byl doposud používán.
Samozřejmě, pro naše zákazníky poskytujeme dodávky náhradních dílů a servis i na kotle a štěpkovače, které nezakoupili u naší společnosti.

07

Pokud mám starší výrobek Heizomat, poskytnete servis
i na něj?

 

Jaký průměr dřeva mohu zpracovat štěpkovači heizohack?

08

Nejmenší, ručně plněné štěpkovače jsou určeny pro štěpkování kmenů do průměru 30cm, největší štěpkovače pro profesionální použití jsou plněné hydraulickou rukou a lze v nich štěpkovat materiál až do průměru 80cm.
Pro koho jsou štěpkovače Heizohack určeny?

09

Díky své jednoduchosti, robustnímu provedení a vysoké výkonnosti jsou určeny především pro komunální sféru, farmáře, zemědělce, dřevozpracující závody a profesionály zaměřené primárně na produkci štěpky (tabulku výkonů jednotlivých modelů naleznete zde).
bottom of page